Na wieczną pamiątkę

Na wieczną pamiątkę

W biznesie uważa się, że niewielkie prezenty są dozwolone ale nie za duże. Nie można bowiem uważać, że dawanie korzyści majątkowych jest właściwym sposobem na pozyskanie korzystnych dla siebie rozwiązań.

Ale pióra wieczne, szczególnie jeśli są reklamowym gadżetem we Wrocławiu, które przecież może mieć każde przedsiębiorstwo, nie są niczym złym.

Szczególny kłopot z całą sprawą mają oczywiście dziennikarze oraz politycy. To oni powinni uważać, aby nie przyjmować zbyt drogich prezentów, aby nie być posądzonym o to, że działania które prowadzą, wynikają z przyjętej korzyści majątkowej.

Ale pióra wieczne absolutnie się pod to nie kwalifikują

Czekając na pióra wieczne we Wrocławiu

I każdy to potwierdzi. Wiele domów medialnych ma różne kodeksy etyczne, które mówią, jak ma się zachować dziennikarz, który dostanie w prezencie chociażby pióra wieczne, czy cokolwiek innego. Jeśli upominek ma charakter użyteczny i nie jest gadżetem reklamowym, można uznać to za korzyść majątkową, która jako że ma określoną wartość, to koniecznie powinna zostać zgłoszona redaktorowi naczelnemu danej gazety we Wrocławiu.

Wieczne pióro stanie się wtedy

  • Niejako w pełni zalegalizowanym prezentem i nikt nie będzie uważał, że nasza praca wykonywana jest na zlecenie jakiś zewnętrznych podmiotów i że ktoś też potem będzie posądzał o stronniczość. Wieczne pióra zaś są dość neutralne i takie podarunki zawsze każdemu można wręczyć.

Zresztą takie drobne upominki są w biznesie bardzo powszechne i też nie ma powodu, aby robić z tego powodu jakąś wielką aferę i zajmować się takimi drobnostkami.

Odpisz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *